Nejnovější příspěvky

Články tagy

Oblíbené příspěvky

Zápach z úst psa

Zápach z úst psa

12. 6. 2017

Trápí Vás zápach z tlamy u vašeho psa? Co jej způsobuje a co s tím? Něco zvládneme sami, s něčím pomůže lékař.

Určitě řada z nás pejskařů a milovníků koček narazila na tento problém. Nevábně zavánějící odér, který ucítíte, když na Vás dýchne Váš čtyřnohý miláček. Tedy, občas se s tím setkáte i u svého lidského miláčka, ale u toho tak nějak předpokládáte, že ví, co s tím má dělat. V opačném případě urychleně zvedáte kotvy. To u pejska, nebo kočičky člověka něco takového ani nenapadne. Nehledě na tom, že zvíře je jednoduše Vaše, jste na něj zvyklí, je Váš parťák, nebo rovnou člen rodiny. Zvíře za to prostě nemůže. Možná mě teď etologové ukamenují, ale na rozdíl od některých dalších skutečností si to neuvědomuje, je mu to prostě jedno.

Zápach z tlamy psa 


Co může tento nepříjemný zápach způsobit?

Jasně, když ten prevít si dá venku aspoň kousek mršiny, nebo slušně řečeno výtrus jiného savce, tak nepomůže ani svěcená. Vlastně pomůže, ale musí jí být moc. Tuto variantu tedy přeskočme. To, že máme doma čuně, prostě neovlivníme. Nebo zvířeti ve stravě něco chybí a „pokouší“ se tento nedostatek doplnit, pro majitele, ne úplně chutnou formou.

Z mých zkušeností - z tlamy zvířeti zapáchá, pokud je delší dobu statické. To je naprosto fyziologický stav. Stačí zařadit nějaký pohyb – procházku, venčení a je po problému.

Pak jsou tady problémy se zuby. V lepším případě se jedná o zubní plak, nebo zubní kámen. Zubní plak lze docela neinvazivně ze zubů odstranit zvýšenou hygienou. Jsou jedinci, kteří jsou na tento problém citlivější a zuby se jim zkrátka musejí čistit kartáčkem a pastou. Pak máme další mazlíčky, kterým se dá pomoci přirozeněji. Dostanou pamlsky, které při žvýkání jednoduše plak odstraní. K tomu jsou vhodné kvalitní přírodní sušené pamlsky, které jsou zároveň chuťově velmi atraktivní.

Sušené přírodní dobroty odstraní zubní plak u psa

Pokud zubní plak zmineralizuje, stává se z něj zubní kámen. Ten se většinou tvoří v těsném okolí dásní. Svou přítomností a zároveň agresivními látkami, které vylučuje, dráždí dásně, způsobuje jejich záněty a v konečné fázi může vzniknout paradentóza, dásně postupně ustoupí, bakteriální infekce se dostane hlouběji a hrozí vypadnutí zubu.

Pokud se u Vašeho čtyřnohého přítele zubní kámen objeví, je nutné se obrátit na specialistu, který jej odborně odstraní.

Vznik zubního plaku, resp. kamene je velmi individuální záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů, od složení slin, přes stravu, hygienu atp. Některá zvířata na něj trpí, jiná ne. Pokud Váš domácí mazlíček je trápen tímto neduhem a nic nepomáhá, dá se přírodní cestou buďto úplně odolávat, nebo alespoň co nejdéle oddálit vznik. Tomu pomáhají Hnědé mořské řasy Kelpa (Ascophyllum Nodosum) Tento přírodní produkt také pomáhá při potížích s trávením, podporuje imunitu, snižuje riziko nádorových onemocnění a řadu dalších.

Hnědé            mořské řasy Kelpa (Ascophyllum Nodosum) proti zápachu z tlamy psa

Pokud si jakkoliv nejste jisti ohledně zdravotního stavu Vašeho zvířete, vždy navštivte Vašeho veterinárního lékaře . Už to ujištění, že se nejedná o nic vážného, stojí za to.

927 Views
Like

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli psát komentáře